Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Práva nie, povinnosti áno?


“Takto vyznela úloha Vlády SR pre ministra zdravotníctva a ministerku spravodlivosti. Áno, vláda je na to, aby vládla a dávala úlohy. Len tu treba upriamiť pozornosť na podstatnú vec, a to je termín splnenia úlohy – 10. januára 2022.

Poviete si, že prečo je dátum podstatný? Z jednoduchého hľadiska. Dnes sa nachádzame pred vianočnými sviatkami, štátni zamestnanci sú buď doma, na dovolenkách, resp. majú home office. Spracovať serióznu právnu analýzu k takejto téme nie je iba lúsknutie prstami.

Keď si prepočítate koľko je voľných dní a že 10.1. je pondelok, kedy v podstate ešte len začnú úradníci prichádzať do práce, tak zákonite z toho vychádza, že úlohu buď nesplnia alebo splnia tak ako si „vládna vrchnosť“ predstavuje. Len tu už nejde o analýzu. Tu ide iba o spracovanie akýchsi pochybných argumentov k tomu, čo je s veľkou pravdepodobnosťou už pripravené. No a čaká sa len na správny moment.

Kedysi v Ozbrojených silách SR platilo „aký povel, taký výkon“. Drábi vo vláde však ani povel nevedia dať. Už dávno presluhujú a urážajú bežného človeka, ktorý má aj A HLAVNE svoje práva. A viete čo je posvätným pravom? Rozhodnúť sa! Tak už konečne vo vláde pochopte, že „znásilňovanie“ ľudí v priamom prenose je neprípustné a trestné. Keď nie u nás, tak na medzinárodnej scéne určite. Pretože tu sa už nedá hovoriť o demokracii, ale dá sa hovoriť o diktatúre! Tá už tu bola a vieme ako skončila. Pripomeňme si toto memento aj v čase adventu.”