Jozef Viktorín (REPUBLIKA): “Pomáhať treba”


Zaznelo v nedeľných reláciách. Od koho? Unisono od dvoch koaličných strán, ktoré nedokážu viac ako sa len navzájom obviňovať zo zrádzania koalície: sulíkovci a kollárovci. Je to falošná politická hra. Ak chcete pomôcť a máte v rukách nástroje na pomoc, tak pomáhajte! To je odkaz vláde. Alebo kto má podľa vás pomôcť? Ľudia z ulice? Opozícia?

Páni, preberte sa a nedohadujte sa v priamom prenose, ale pomôžte slovenskému občanovi hneď a teraz! Minimálne tak rýchlo ako ste prijali Lex Ukrajina. Pomáhať neznamená o tom len hovoriť, ale reálne aj pomáhať. Vaša neschopnosť konať a akási vnútorná neprajnosť smerom k vlastným je do oči bijúca.

Strašidelná argumentácia typu „lebo pandémia“ alebo „lebo vojna“ neobstojí. Koalícia potvrdzuje staré slovenské príslovie, že vždy je zlé „spraviť capa záhradníkom.“ Žiaľ, koaliční predstavitelia sú tými pomyselnými capmi v záhradke. Tak aj vyzerá ich hospodárenie. Všelijaké, len nie systémové. Všelijaké, len nie zamerané na občanov.

Čoraz častejšie odhaľujú svoju ideovú biedu, preto existuje jediné východisko. Ich odchod z politickej scény. V knižkách určite budú, ale ako memento pre generácie, ktoré prídu, aby také niečo už nikdy nedopustili. Hlavne nech si nehovoria „sociálna vláda“, lebo v deň sviatku rodiny je to výsmech do tváre všetkým slušným rodinám s ich ratolesťami.

https://www.dennik-republika.sk/wp-admin/post.php?post=5162&action=edit