Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Pôjdu naši vojaci na Ukrajinu?


Tí, čo ste počúvali v Rádiu Slovensko v rozhlasovej relácii s Annou Vargovou Mikuláša Dzurindu, dáte mi za pravdu, že tento ‘líder’ sa nezmenil. Stále rovnaký ako keď s Miklošom predával Slovensko a povoľoval prelety cez naše územie na bombardovanie bývalej Juhoslávie.

Ale pozor, táto hlásna trúba Bruselu a hlavne USA šiel v tejto relácii ešte ďalej. To, že všetkých poučoval, už beriem ako jeho folklór, tieto jeho slová však musia každému vyraziť dych – citujem:

“Ale veľmi živo sa hovorí v prostredí, kde sa pohybujem aj ja, o tom, že možno príde chvíľa, kedy bude potrebné na pozvanie Ukrajiny, samozrejme so súhlasom medzinárodného spoločenstva rozmiestniť na Ukrajine aj povedzme európske ozbrojené sily, ozbrojené sily krajín, ktoré budú ochotné, tam tých vojakov poslať.“

Naozaj som dobre počul? Tak už nie len prezident ČR Pavel, ale už aj Dzurinda pripravujú verejnosť na rozmiestňovanie vojakov európskych krajín na Ukrajine?!

Toto je ale vážení hra s veľmi horúcim ohňom. A voči vlastnému obyvateľstvu je to zároveň zradcovská rétorika.

Dzurinda zjavne nežartujte. Ale takýmito rečami sa pohybuje na tenkom ľade. Ja rozumiem, že v jeho hlave je silná vôľa po prelievaní cudzej krvi – čo dokázal už spomínaným otvorením nášho neba na prelety lietadiel NATO pri bombardovaní Belehradu. Ale posielať našich vojakov na Ukrajinu!?

SR potrebuje národne zmýšľajúcich politikov a nie zapredancov typu Dzurindu. Nie zaťahovanie Slovenska do vojny, ale mier pre obyvateľov SR to je cesta!

Máme pred sebou voľby, ktoré sú šancou, aby takýto a im podobní budú už nerozhodovali o Slovákoch a Slovensku.

Slováci ako múdri národ dokážu rozhodnúť sami a vás k tomu pán Dzurinda, naozaj nepotrebujú.