Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Odvolaný a nepoučiteľný


Odvolaný minister asi nevie, že ho odvolali. Prečo? Lebo stále robí to, čo nikto okrem neho a jeho partičky nechce. O čom hovorím? O stíhačkách Mig-29, ktoré tento odvolaný minister dáva na Ukrajinu a hľadá cestu ako to urobiť. Ten minister, ktorý hovorí, že jeho oponenti sú irelevantní a iba politikárčia. Tak ako Vy a Vaše mimovládky, keď sme hovorili, že Ukrajina bude problém pre Slovensko? Vy ste tvrdili, že Ukrajina nebude nikdy problém. A zrazu ste do toho problému občanov vtiahli.

To, že nie ste odborník, každý Slovák vie. To, že Vy ste ten, čo politikárči, to ľudia vidia denne. Ale ako sa hovorí, kde nič nie je, ani kura nehrabe. A Vy ste prázdny odborne, morálne a o charaktere ani nevravím. Jednoducho originál. Viem, že to ľudia vedia a ani Váš vnútorný sebaklam, aký ste dobrý, imidž nevylepší.

Raz sa jeden z Vašich predchodcov pýtal vedúceho pracovníka MO SR aké má plány do budúcna. Ten začal hovoriť čo všetko spravil a chce spraviť. Na to mu Váš predchodca hovorí: Už neplánujte, stačilo! Poučenie? Ani Vy už radšej nič nerobte a obzvlášť neplánujte. Nerobte si ten politicky koniec horším ako je. Áno, pán minister, je koniec. Vitajte v realite!