Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Občan sa nedá oklamať


Naď vyhlásil, že Nemecko by malo poskytnúť ďalší systém PVO krátkeho dosahu. Chrániť by mal určené miesta. Už toto vyhlásenie nemá nič spoločné so systémovým riešením PVO. Len Naď potvrdil, že čo krok, to nápad. Najprv tvrdí, že sme obstarali izraelské radary. Ak by chcel hovoriť o určitom stupni interoperability, tak logicky by sa mal obstarať systém z tej istej krajiny. Tu ide o efektívnosť vynakladania finančných prostriedkov, zabezpečenie obrany vzdušného priestoru a suverenity SR. To však evidentne nie je Naďova snaha. O systémoch Patriot ani nehovorím. Jedno horšie rozhodnutie než to druhé.

Čo minister pozabudol pri vyhlásení s nemeckou ministerkou obrany povedať? Že to všetko bola iba PR aktivita 2 ministrov, ktorá má vylepšiť imidž. Tak to dopadne, keď sa stretnú dvaja, ktorí vedia len to, kde leží Ukrajina. A zabúdajú, ktorého štátu sú občanmi.

Rozhodnutia nemeckej ministerky postavili Bundeswehr do pozície štatistu. A dnes nemá muníciu, resp. iba na niekoľko hodín. O vojenskej technike ani nehovorím! Tam je tá podobnosť s Naďom. Ich „stretko“ vždy potrebuje médiá, úsmevy, slogany a dobré fotky. Nekompetentnosť a neschopnosť predstaviteľov na všetkých stupňoch. Realita uniká cez prsty. K Naďovi len toľko. Klesol tak hlboko, že hlbšie sa už nedá.