Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Naďova mimovládka v pohybe


Tak výročné zasadnutie Naďovej „mimovládky“ SSPI sa konalo aj tohto roku. Bez propagácie médií. Viete kde? V Modre. V utajenom režime. Odpočet, čo sa pre západných spojencov splnilo. Ale čo v skutočnosti robia „mimovládky“, už každý rozumný človek vie.

Zbrojárske giganty si práve Naďa a jeho partiu pseudoanalytikov vybrali, aby si zbrojársky biznis na Slovensku „zorganizovali“. Toto sú fakty, o ktorých vrabce čvirikajú po celej republike.

Čo je však nebezpečnejšie? Že ako hostia sa zúčastnili premiér Heger a minister Korčok. Svojou účasťou a vystúpením povýšili lobistov žijúcich z peňazí „spojencov“ a najmä slovenských daňových poplatníkov na štátoprávnu organizáciu, ktorá určuje čo, ako a kedy urobiť.

Že to tak nie je? Tak povedzte občanom, čo ste v utajovanom režime riešili. Navyše s podporou firiem ako BAE, Aero, IBM atď. Dostanú teraz zákazky alebo budú úspešní pri najbližších obstarávaniach?

Je to hanba, že k tomuto sa zníži premiér a minister zahraničných vecí. O Naďovi nehovorím. Ten dokáže len toto a na viac sa nezmôže. Čo z toho vyplýva? Mimovládne organizácie potrebujú riadne pravidlá na fungovanie a nesmú byť priestorom na lobovanie a navyše v neprospech Slovenska.

Ich podiel na vládnutí, resp. ovplyvňovaní vládnutia, musí prejsť normálnym auditom. Aby sme na našom území netrpeli niekoho, kto má úplne iné záujmy než je naša bezpečnosť. Je vidieť čoraz viac, že Slovenská Republika potrebuje jasný signál. Že jej budúca vláda bude proslovenská, nebude živiť mimovládnych darmožráčov a zahraničné firmy. Ale hlavne, aby slúžila občanom!