Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Naď chce riešiť koaličnú krízu


Keď som toto prečítal v jednom z denníkov mainstreamu, tak som zostal v nemom úžase. Človek, ktorý demilitarizoval OS SR, prijíma nesystémové opatrenia a hrubo uráža občanov SR. Tak tento človek sa začína zaujímať o riešenia krízy. To sú paradoxy „vševedka“, ktorého ambícia a prehnané sebavedomie presahuje reálne schopnosti. Alebo ak chcete, jeho neschopnosť je donebavolajúca.

Pozitívom je, že nevyrieši nič. A len urýchli proces rozpadu. OĽANO až teraz zisťuje koľko hadov si chovali na hrudi. Hadov, ktorí len čakali kedy môžu uštipnúť. Tu sa potvrdzuje, že slogan „protikorupčná vláda“ bol len obrovský marketing na oklamanie ľudí a vyjadrenie Krupu ich usvedčuje v priamom prenose.

Klamstvá tohto typu sú pre Naďa typické. Len využíva situáciu k vlastnému zviditeľneniu a deklarovaniu ako je potrebné dovládnuť. Prečo potrebné? Lebo ešte nesplnil všetky úlohy. Ešte vie niečo dať susedovi. A čakať koľko a kedy nám nie sused, ale vraj EÚ zaplatí. Podotknem, že k platbe Únie som skeptický. Lebo už existuje Plán obnovy a nepredpokladám, že dostaneme niečo navyše. Iba odkaz, že je to obsiahnuté v spomínanom pláne.

Minister sa snaží riešiť neriešiteľné a používať schopnosti, ktoré nemá a nikdy ani nemal. Bolo by vhodné, aby už nevytváral ďalšie problémy, z ktorých sa Slovensko bude spamätávať niekoľko generácií. Radšej by sa mal zamyslieť ako obháji reálne neobhájiteľné kroky v rezorte. Alebo žeby znechutenie z politiky a reči o odchode boli už hľadaním únikovej cesty?