Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Mobilizácia, Ministerstvo obrany SR a neschopnosť


Minister obrany Sklenár v súvislosti s prípadnou mobilizáciou podotkol, že občania podľahli dezinformáciám.

Je to také príznačné pre túto skupinu politikov – hodiť všetko na občanov!

Samozrejme, že je to absolútny nezmysel. Ale nebuďme prekvapení, že to povie minister vlády, ktorú zostavila prezidentka. Čaputová. Jej a im, občania Slovenska doslova vadia.

Môj pohľad na vec je jednoznačný – nie občania, ale Hegerova vláda zlyhala. Vtedajší nadutý minister Naď, nikdy nereagoval na množstvo otázok občanov, nekomunikoval odpovede a tak ľudia pochopili, že sa musia rozhodnúť sami. Rozhodnúť sa, ako budú reagovať na kroky, ktoré MO SR v inkriminovanom období realizovalo.

Nebolo to samozrejme nič pre prospech ľudí. Naopak – všetko smerovalo proti nim.

Takže, Vás pán Sklenár poprosím, nič nezvaľujte na opozíciu, na dezinformácie a už vôbec nie na občanov. Chlapsky sa priznajte, že aj v tomto prípade ste zlyhali, rovnako, ako vždy aj predtým.

Do dnes ste nepochopili jednu podstatnú vec: a to, že reakcia ľudí sa netýkala mobilizácie v súvislosti s ohrozením Slovenskej republiky, ale bola to reakcia na ich odmietnutie možnej mobilizácie kvôli vyslaniu na Ukrajinu.

Presne v duchu toho, čo nedávno verejne a bez štipky hanby potvrdil aj bývalý premiér Dzurinda: že o takejto možnosti sa v kruhoch, kde sa on pohybuje otvorene diskutuje.

Vaše dnešné vyjadrenie je de facto urážka občanov Slovenska, je v tomto prípade len úbohým štekotom. Aj tak mu nikto neuverí, pretože ľudia vedia svoje.

Vy si Slovákov a tento národ nevážite. A dokonca ani ako ľudské bytosti ich nepovažujete za partnerov pre normálny dialóg. Žijete vo vlastnej bubline plnej ‘slušnosti’, ‘demokracie’ a liberálno-progresívnych ideí. Reálny svet Slovákov a Sloveniek nepoznáte.

A to sú tie rozdiely medzi vami a nami. Pre nás v hnutí Republika a samozrejme pre mňa osobne je práve občan SR tým, kto 30. septembra rozhodne.

Pevne verím, že Vám a Vám podobným dá jasne najavo, že už stačilo. A dá Vám volebné zbohom.