Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Hodená rukavica a ako ďalej?


Sledovať kroky vlády je momentálne veľmi dôležitá fáza boja o SR a jej obyvateľov. Dôležitá fáza v našej krátkej histórii si zaslúži permanentnú pozornosť. Prečo? Zakrývanie vlastnej neschopnosti vytváraním vnútropolitických káuz opierajúcich sa s veľkou pravdepodobnosťou o vymyslené, resp. nepravdivé príbehy, sú toho jasný dôkaz.

Tu nejde o jednotlivcov. Tu ide o to, či boj s touto organizovanou skupinou zvládneme. Vyzývať opozíciu k jednotným aktivitám nesmie byt fráza, populizmus, ani politická vypočítavosť. Treba spoločné kroky. My chceme zjednocovať! Áno, Republika vždy chcela, stále chce a reálne spája tých, čo sa spájať chcú. A vieme, že chcú mnohí.

Je čas prestať bojovať individuálne. Áno, to je hodená rukavica ostatným, pretože jednotný postup ako zastaviť vládu je totiž cesta. Všetko ostatné je nefér hra s verejnosťou. Tu nejde o zatvorenie toho alebo onoho politika, tu ide o charakter SR a o prežitie každého jedného občana a každej jednej rodiny!

Eskalovať napätie nie je cesta a na to ani netreba byt vzdelaný, možno stačí byť plagiátor. Vzdelanie a skúsenosť nás učí ako deeskalovať životné situácie a riešiť ich. Čo robí Hegerova vláda? Rieši seba, chce sa zapáčiť za každú cenu a v tom oslepení nevidí faloš západných krajín. Veď ako sa dajú chápať sankcie na Rusko a zároveň pod inou vlajkou dostať 2 milióny barelov ruskej ropy od začiatku konfliktu? Áno, tej ropy, ktorá je ovešaná sankciami ani neviem koľkokrát.

Rovnako hnojivá pre farmárov, ktoré USA vybrali z balíčka sankcií. Čítate dobre: USA. Ale nie EÚ. To je spomínaná faloš. Scenáre z Hollywoodu a Pentagónu realizované v Európe. Kroky vlády SR aj v súvislosti s Ukrajinou sú jasnou eskaláciou napätia. Lebo vyviesť zbrane a vojenský materiál je jednoduchšie než hľadanie mierových riešení.

Páni vo vláde, premiér, minister obrany a zahraničných vecí, takisto zvlášť prezidentka: viete kto od Vás očakáva mierové riešenia? Hlavne občania Slovenskej republiky! Poznáte ich vôbec? To sú tí, ktorí tu žijú, platia dane a žiaľ, ktorí Vám dali aj hlas, bez ktorého by ste sa s nimi dnes takto škaredo nezahrávali. Takže buď pre nich pracujte alebo odíďte!