Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Hochštaplerstvo “demokratov”


Ako sa to prejavuje? Tak si predstavte, že Slovensko s veľkou pravdepodobnosťou nedostane peniaze z tzv. Európskeho mierového nástroja za lietadlá MiG-29 a systém KUB, ktoré hegerovci poslali. Takže keď odvolaný Naď informoval verejnosť, že Slovensko dostane asi 350 miliónov, zasa klamal? Vraj nám nechcú preplatiť ani cent.

A dôvod? Totižto lietadlá MiG-29, ani systém KUB neboli a nie sú na zozname prioritného materiálu pre Ukrajinu, a preto vraj neexistuje nárok na preplatenie. O takúto dodávku ako celok Ukrajina a Brusel údajne nežiadali.

Z tohto pohľadu treba vnímať „dobrodružnú“ cestu Hegera a Naďa do Kyjeva. Išli zachraňovať čo sa dalo a evidentne neuspeli. Čiže dostaneme 0 eur a ešte nám podľa dvojstrannej dohody s Ukrajinou vzniknú náklady na dopravu a palivo, ktoré sme sa im zaviazali venovať.

To je vizitka práce „demokratov“ v praxi. Náklady ponesie každý občan Slovenskej republiky a bude sa musieť skladať na ich diletantizmus. Takže nás nielen odzbrojili, ale títo „spoľahliví partneri“ si ani nepreverili mechanizmus preplácania pomoci z daného fondu. Náš návrh na vytvorenie vyšetrovacej komisie po voľbách je viac než aktuálny.