Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Geissenovci, chlie(v) a hry


Keď som videl, čo je v týchto dňoch dôležité pre mainstreamové média, tak som neveril vlastným očiam. Viete, čo to bolo? Návšteva Jill Biden. Len dúfam, že vie, v ktorom štáte sa nachádza. Návšteva miest, stretnutie s ukrajinskými občanmi, stretnutie s prezidentkou. Chýba mi tam niečo slovenské, čo by aspoň trochu dávalo zmysel návštevy. Alebo je zmyslom niečo iné?

A tu ešte nehovorím o protokole. Lebo pani prezidentka sa stretáva s prvou dámou USA, len neviem či ako súkromná osoba (čo vylučujem, lebo má byť prezidentkou 24 hodín). Úcta k návšteve je jedna vec, ale stretnutie prezidentky s prvou dámou, ktorá nie je v sprievode prezidenta, je za pomyselnou protokolárnu čiarou. A osobne by som to nazval protokolárnym faux pas. Ale čo môžeme od úradu prezidentky očakávať, že?

Dvojdňový plač v médiách a zdôrazňovanie, že ona nemôže riešiť postavenie občanov, lebo nemá právomoci, je ako prosba k vytvoreniu prezidentského systému. Pani prezidentka, Slovenská republika je parlamentná demokracia a aj kvôli Vám, chvála Bohu, že to tak je.

Druhá správa bola návšteva Geissenovcov. Nie je čo dodať. A viete prečo? Lebo toto už je vrchol neschopnosti mocipánov. To, čo predviedol Sulík s Drobom, teda „špička liberálov“, je na zápis do knihy liberálnej pamäte. Namiesto riešenia ekonomických dopadov na občanov zabávanie sa na ich úkor, na ich účet a vysmievanie sa do tváre.

Tu ma zaujímajú nasledovné otázky:
1. Zaplatili sme to my, občania, alebo minister Sulík so županom Drobom?
2. Aký to má prínos pre SR a jej občanov?
3. Je to nebodaj už predvolebná kampaň SAS?

Áno, toto nám predstavuje mainstream ako životne dôležité informácie. Každopádne nič o ukončení vojny alebo o tom, čím si predchádzajúce generácie prešli alebo čím si dnešné generácie práve prechádzajú. Náhoda? Alebo prepis diania tak, aby vyhovovalo súčasnému diskurzu?