Ján Kecskés (REPUBLIKA): Potrebuje Slovensko ďalších platených trollov?


Generálny manažér hnutia REPUBLIKA v statuse na sociálnej sieti upozorňuje na kroky ministerstva vnútra:

“Ministerstvo vnútra SR vo svojej tlačovej správe uvádza, že vytvára 9 pracovných miest v Centre boja proti hybridným hrozbám MV SR.

Ide o nadštandardne dobre platené pracovné miesta, ktorých kľúčovou úlohou bude “pracovať s dátami, verejnými politikami,…” a okrem iného sa venovať dezinformáciám či bezpečnostnej politike.

Krásny stručný popis práce, hodný nejedného diplomata. V skutočnosti však pôjde o ďalších zanietených vyhľadávačov statusov, článkov či vyjadrení osôb nielen na internete, ktorý podľa tabuľky budú tieto vyjadrenia označovať za dezinformácie (hoaxy) alebo nie. Veľmi dobre však vieme, že medzi konšpiráciou a realitou je niekedy rozdiel len pár mesiacov…

Veľmi zaujímavá informácia je, že aktivity centra sa zameriavajú okrem iného na združovacie a zhromažďovacie právo, volebné procesy a krízové riadenie. Buduje sa tu ďalšia štátna informačná služba, ktorá bude priamo podliehať ministrovi vnútra? Budú sa ľudia kategorizovať v prípade využívania ich ústavou garantovaného volebného práva?

Vládnutie “tátokrajina-stov” rozhodne ukazuje, že názor, hlas a vôľa občanov sú im ukradnuté. Nedajme si ukradnúť Slovensko!”