Ján Kecskéš (REPUBLIKA): 340 europoslancov poslalo Európu k vode – SMERaći hlasovali s progresívcami


Neuveriteľné, ako sa eurobyrokratický kolos snaží rozhodovať o všetkom. Najnovšie ide diktovať aj technologickému pokroku, pretože si tak želá. Dôvodom má byť klimatická kríza, ktorá nás má sprevádzať niekoľko rokov – ako keby si túto tému vymysleli “zelení”, pretože nič iné robiť nevedia.

Autá v Európe produkujú celosvetovo odhadom len 1 % svetovej produkcie CO2. Prostredníctvom tohto 1 % ide Európa zachraňovať svet. Predstava klasického európskeho zeleného liberála je taká, že keď nebudú po Európe behať spaľováky, klíma sa radikálne zmení. Ale realita je niekde inde.

Na Slovensku je v odvetví výroby automobilov zamestnaných niečo cez 250 tisíc ľudí. Podľa odhadov ekonómov, nútený prechod na elektromobilitu ohrozí každé druhé miesto v tomto odvetví a vlastníctvo auta posunie len pre bohatú triedu.

Osobným prekvapením pre mňa je, že za toto “strelenie si do kolena” hlasovali spolu s progresívcami aj smeráci. Najprv ich vlády v rámci super dotácií a výstavby fabrík dotiahli na Slovensku automobilky a orientovali slovenskú ekonomiku kvázi výlučne na výrobu automobilov, potom zasadia tomuto sektoru tvrdú ranu… Nuž, z prázdnych a rozpadnutých výrobných hál sa na Slovensku nenajeme, ale z tých úrodným polí, na ktorých dnes stoja by sme zasýtili každého…

V Republike si za svojím slovom stojíme. Ako doma, tak aj v zahraničí, nie je v tom žiadny rozdiel!