Ján Kecskés (REPUBLIKA): Bez včeličky do samotky, alebo kam sa stratil zdravý rozum?


Medzinárodný škandál, svetoznámeho a najúspešnejšieho tenistu Novaka Djokoviča nevpustili do Austrálie. Po 8 hodinovom čakaní na austrálskom letisku, bez mobilu a strážený dvoma policajtami si tenista vypočul verdikt – nevpustený do krajiny.

Djokovič je známy tým, že sa nechce nechať zaočkovať proti koronavírusu. Sú za tým jeho zdravotné problémy, ktoré by sa mu mohli zhoršiť a skončil by tak svoju úspešnú kariéru. Týmto vyhlásením sa stal personou non grata v Austrálii (a hlavne v médiách svetového prúdu).

Spolu s vyhlásením prezidenta Francúzska Macrona: “”Pokiaľ ide o nezaočkovaných ľudí, naozaj ich chcem naštvať. A tak v tom budeme pokračovať až do konca. Taká je stratégia,… čo najviac im obmedziť prístup k spoločenským aktivitám”, vieme, že svet sa dobrovoľne vzdal zdravého rozumu. Kde majú končiť takéto pomstychtivé vyhlásenia popredných predstaviteľov štátov? Ako ďaleko majú zájsť, aby sa ľudia zobudili?

Nie, tu už dávno nejde o žiadnu pandémiu, , o jej zvládanie, o záchranu ľudských životov – tu ide o politiku jednej pravdy. Z vlastného názoru sa stáva konšpirácia, z diskusie a argumentov sa stali hoaxy a slobodu a radosť zo života nahrádza každodenný strach… A je len na nás, ako sa z tohto marazmu dostaneme.