Gréci odkázali premiérovi: “Vezmi si vakcíny a vypadni!”


Štrnásteho júla sa uskutočnili vo viacerých mestách protesty, o ktorých slovenské médiá príliš nezvyknú informovať. Reálna, početná nespokojnosť by zatienila predkladanú ilúziu, že „COVID pas je sloboda v cestovaní“ a európske národy tomuto sloganu uverili.

Vo Francúzsku sa postavil ľud proti plánu prezidenta Emmanuela Macrona na podmieňovanie vstupu do barov, reštaurácií, nákupných centier a kín COVID pasom a negatívnym testom. S rovnakou nevôľou sa stretol zámer povinného očkovania zdravotníkov a nových pravidiel pre verejnosť, ktorá viní prezidenta z potláčania slobôd a segregácie občanov.

Protest v Aténach bol najväčší prejav odporu proti očkovaniu celkovo. „Každý človek má slobodnú vôľu. Naša vôľa znie, že vláda nebude rozhodovať za nás,” uviedol grécky kardiológ Faidon Vovolis, ktorý pochybuje o účinkoch experimentálneho produktu farmaceutických firiem a šéfuje hnutiu „Opäť slobodný“.

Grécky pokrik „Vezmi si vakcíny a vypadni!“ smeroval na predsedu vlády Kyriakosa Mitsotakisa a bol výzvou k jeho rezignácii.