Generál Jozef Viktorín: Slovensko sa mení. Čoho sme svedkami dnešných dní?


“Systematické potláčanie ľudských práv a dôstojnosti človeka. Ľudia necítia, že na nich záleží. Práve naopak. Pod vždy použiteľným argumentom „lebo Covid“ sa ich snaží skupinka, ktorá akože vládne, dostať pod úplnú kontrolu. Prečo?

Viete, vytvorili špekulantský súbor opatrení, ktorý manipuluje s ľuďmi ako s figúrkami po šachovnici bez veľkého úsilia. Tragikomické na tom však je, že argumentujú spôsobom „ľudia veď to je pre Vás, pre Váš lepší život, zdravie“. Ale už nikto sa ľudí nepýta, či to chcú, resp. akú majú predstavu. S občanmi neprebieha férová a otvorená diskusia. Dôvod? Kto sa živo zaujíma o reálne problémy obyvateľstva, musí byť empatický a pripravený na iný názor.

Táto hŕstka politikov, ktorá žiaľ vytvorila po voľbách koalíciu, je skalopevne presvedčená o svojej a iba o svojej pravde. Za heslom „spolu to dokážeme“ sa skrýva obrovské farizejstvo. Bez štipky hanby sa zaoberajú vlastnou neschopnosťou na úkor občana.

Áno, Slovensko sa mení a menia ho tí, ktorí nemajú predstavu akú spoločnosť si občan želá. Arogantné prijímanie zákonov v skrátenom legislatívnom konaní, zatváranie očí pred vnútornými bojmi policajtov v štýle kto z koho.

Slovenský občan tak pociťuje prirodzenú nedôveru, stres a strach. Strach zo zajtrajšieho dňa. Táto garnitúra si neuvedomuje, že po strachu nastupuje hnev, ako je možné vidieť pred NR SR. A viete čo je paradox? Protestujúci sú tí, z koho daní žijú poslanci, ministri a vláda na nich pošle ťažkoodencov, ktorí sú tiež platení občanmi! Parlament nepatrí vyvoleným. Alebo tu niekto nepochopil, že k demokracii patria protesty a aj tie, ktoré sú hlučnejšie než si ktosi predstavuje?

My, občania REPUBLIKY, sa nepotrebujeme zobúdzať s pocitom strachu a hnevu. Chceme reálne cítiť, že sme pre politikov partneri a oni sú tam preto, lebo chceme aby tam boli. Ak sa rozhodneme inak, majú odísť. Opakujem, my občania, sme hybná sila REPUBLIKY. Slovensko sa nemôže meniť tak ľahkovážne ako to robia dnešní správcovia. Ako bude vyzerať budúcnosť ďalších generácií po súčasnej vláde? Tu platí o to viac: dvakrát meraj a raz strihaj.

Republika je tá, ktorá má víziu a pozerá dopredu. Tak, aby mohla odovzdať štát našim deťom s hrdosťou.