Europoslanec Beck: Zelenský ukryl 40 miliónov v daňových rajoch!


V plenárnej diskusii k legislatívnemu uzneseniu Európskeho parlamentu o návrhu smernice Rady o zabezpečení globálnej minimálnej úrovne zdaňovania pre nadnárodné skupiny (A9-0140/2022) zaznel nielen súhlasný potlesk, ale aj zaujímavý prejav nemeckého europoslanca.

Na konkrétnych príkladoch poukázal na zvláštnu bruselskú prax zviditeľňovania a podpory tých predstaviteľov vo svete, ktorí istým politickým cieľom v danom momente vyhovujú. Napríklad v Brazílii by americkým záujmom mohol prospieť koniec súčasného prezidenta Bolsonara, a teda sa hodí zlepšovanie imidžu jeho protikandidáta aj na európskom fóre.

Gunnar Beck nezabudol ani na dnes veľmi populárneho, ukrajinského lídra: „Pandora Papers nám odhalili, že Zelenský ukryl 40 miliónov dolárov pre seba a kamarátov priamo v daňových rajoch. Za jeho vlády Ukrajina zostala jednou z najskorumpovanejších a najchudobnejších krajín Európy.

Pokrytci sa radi (verejne) predvádzajú so svätožiarou odriekania a skromnosti, ale tajne nenávidia pocit, keď premrhajú šancu realizovať svoje hriešne chúťky. Buďte teda úprimní: chcete len viac daní a nie spravodlivosť.“ Viac vo videu!

Zdroj: https://www.facebook.com/mariandurisrepublika