Donald Trump: Nemáme slobodu slova, máme už len skorumpované médiá!


Donald John Trump, 45. prezident Spojených štátov, hovorí, že Amerika nikdy nebola v takom stave ako dnes, počas Bidena.

Christina Bobb z One America News Network sa na akcii Save America v Južnej Karolíne bývalého prezidenta pýtala, prečo ho blokujú v médiách a prečo mu vymazali ďalší rozhovor.

Pred vstupom do politiky bol Donald Trump podnikateľom s nehnuteľnosťami a televíznou osobnosťou. Trump sa narodil a vyrastal v Queense v New Yorku, kde dva roky navštevoval Fordham University a bakalársky titul z ekonómie získal na Wharton School of University of Pennsylvania. Prezidentom firmy s nehnuteľnosťami svojho otca sa stal v roku 1971, ktorú premenoval na The Trump Organization a rozšíril jej pôsobenie na stavbu a renováciu mrakodrapov, hotelov, kasín a golfových ihrísk. Trump neskôr založil ďalšie vedľajšie firmy, väčšinou udelením licencie na svoje meno. V rokoch 1996 až 2015 vlastnil značku súťaží krásy Miss Universe, v rokoch 2004 až 2015 produkoval a bol hosťom televíznej reality show The Apprentice (Učeň) na americkom televíznom kanáli NBC. Podľa zoznamu Forbes 400 bol v roku 2008 134. najbohatší človek v USA.

Kandidoval v Prezidentských voľbách v roku 2016 za republikánsku stranu. Vyhral ich nad demokratickou nominantkou Hillary Clintonovou. V zahraničnej politike Trump presadzoval agendu America First: znovu prerokoval Severoamerickú dohodu o voľnom obchode, odstúpil od obchodných rokovaní s Trans-Tichomorským partnerstvom, vystúpil z Parížskej dohody o globálnom otepľovaní a Iránskej jadrovej dohody. V prezidentských voľbách v roku 2020 ho porazil Joe Biden, porážku však odmietol pripustiť. Výsledky volieb komentoval slovami o volebnom podvode.