Chorvátsky prezident: Omicron príde a odíde, pokojne a bez strachu


Chorvátsky prezident Zoran Milanović navštívil Regionálne centrum excelentnosti pre robotické technológie (CRTA) Univerzity v Záhrebe a po slávnostnom zasadnutí poskytol priestor pre médiá.

Prvá otázka súvisela s možným povinným očkovaním v EÚ, ktoré včera už stihla hanblivo nadhodiť predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

V reakcii na snahu komisárky riadiť ďalší aspekt života zachoval pokoj a vyjadril svoj originálny pohľad: “Myslím si, že toto je veľmi zlá cesta pre panikárskych a krátkozrakých politikov. V snahe kontrolovať všetko vidím nebezpečenstvo. EÚ na to nemá kompetencie a ak áno, nech povie aké. Každý ďalší krok je krok k dystópii. Hovoria: daj sa očkovať, daj si booster. Opakujem, omicron príde a odíde. Pokojne a bez strachu.”

Slová prichádzajú po tom ako si líder slovanskej krajiny predvolal rakúskeho veľvyslanca a vyjadril znepokojenie z ohrozenia základných ľudských slobôd v Rakúsku, kde vláda zaviedla lockdown pre neočkovaných a plánuje od februára 2022 povinnú vakcináciu.

„Mnohé krajiny podľahli, a tu je Rakúsko… V EÚ sa porušujú základné ľudské slobody. A s tým mám problém,” hovorí.

Ďalšie video s chorvátskym prezidentom môžete vidieť tu: