Alice Weidel o Slovensku? “Podvody a klamstvá sú menou tejto vlády!”


Impozantný prejav poslankyne nemeckého Bundestagu udivil komentátorov jasnosťou, rétorikou a eleganciou. Politička zároveň tvrdo a úprimne hovorila o žalostnom stave štátu, ktorý má viesť podobne neschopná vláda ako na Slovensku. Pomenovala javy, pri ktorých možno nájsť veľa podobných skúseností:

💬 V kanceláriách búcha šampanské a pripíjajú si na občanov, ale občan určite neoslavuje.

💬 Explózia Nord Streamu bola bezprecedentným útokom na infraštruktúru, ktorá je pre nás životne dôležitá. Zjavne mala pôvod v inom štáte. Reakcia vlády? Ohlušujúce ticho.

💬 Produktívnu strednú triedu a nosnú silu hospodárstva ponechávate napospas osudu. Príčina oboch nie je vojna na Ukrajine. To je mizerná výhovorka.

💬 Dôvodom je „zelená energia“ dovedená do absurdností, čo robí z energie nedostatkový a drahý tovar. Takisto represívne opatrenia, vysoké dane, sankcie proti Rusku a dlh EÚ.

💬 Nemci platia najvyššie dane a odvody zo všetkých priemyselných štátov. Naspäť dostávajú nefunkčný štát, zanedbané a balkanizované mestá…

Alice E. Weidel je nemecká ekonómka a líderka strany AfD. Odmieta imigračnú politiku čias Angely Merkelovej, ako aj nesuverénne kroky v hospodárskej a zahraničnej politike.

V ďalšom videu hovorí nemecká poslankyňa Sahra Wagenknechtová.