Milan Uhrík (REPUBLIKA): Majitelia domov a budov POZOR ⚠️ V najbližších rokov Vám hrozia povinné veľké rekonštrukcie.


Majitelia domov a budov POZOR ⚠️ V najbližších rokov Vám hrozia povinné veľké rekonštrukcie. Europarlament dnes schválil smernicu o povinnom zvýšení energetickej hospodárnosti budov.

Od reality odtrhnutí politici v 🇪🇺 Bruseli sa dnes rozhodli, že idú zvyšovať už aj tak nedosiahnuteľné emisné normy. Po zákaze áut so spaľovacími motormi sa majú výrazne sprísniť emisné normy aj pre domy a budovy.

Tisíce slovenských domácností tak budú musieť do roku 2033 vymeniť okná, nainštalovať solárne panely a ešte viac zaizolovať fasády. Náklady na splnenie týchto “ambicióznejších” ekologických noriem sa môžu vyšplhať na desiatky až stovky tisíc eur na jednu budovu ☝

Najviac ohrozené budú domčeky a budovy na vidieku. Rozumní nemeckí europoslanci to pomenovali jasne: “Táto ideologicky vynútená rekonštrukcia je útokom na vidiecke oblasti. Takto sa vytvárajú regionálne krízy!”

Zo Slovenska hlasovali za tento nezmysel europoslanci z PS/SPOLU, OĽaNO a KDH. Ja som hlasoval 👎 proti. Normy pre budovy si majú určovať národné štáty.

Teraz je rad na Európskej rade. Dúfajme, že sa nájde dostatok rozumných vlád, aby tento návrh v poslednom štádiu zamietli. O Hegerovej vláde si, samozrejme, ilúzie nerobím…

Ak by to bolo na nás, určite by sme bránili 🇸🇰 národné záujmy a ľudí do povinných rekonštrukcií netlačili. Dnes sú ľudia radi, že majú vôbec kde bývať.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02htPsGnXCq9mayVrKeWEYufWYVqnRZXidVLPCs9Yodd7cEjBi4Ni7FnJTdiwkwqfMl&id=100044386691134