Milan Uhrík (REPUBLIKA): DRAHÉ POTRAVINY⁉️ TU SÚ 4 ÚČINNÉ RIEŠENIA PROTI ZDRAŽOVANIU ✅


DRAHÉ POTRAVINY⁉️ TU SÚ 4 ÚČINNÉ RIEŠENIA PROTI ZDRAŽOVANIU ✅

Najväčší podiel viny na neúnosnom zdražovaní potravín majú vysoké ceny energií a vysoké obchodné prirážky zahraničných reťazcov. Médiá 📺 však supermarkety kritizovať nechcú, pretože sú u nich najväčšími objednávateľmi reklamy.

V hnutí 🇸🇰 REPUBLIKA sme odhodlaní toto zdražovanie zastaviť! Vypočuli sme si argumenty slovenských 🌽 poľnohospodárov, prvovýrobcov, potravinárov ale aj reťazcov a prinášame riešenia, ktoré určite pomôžu:

1️⃣ Najdôležitejším krokom je ZASTROPOVANIE OBCHODNÝCH PRIRÁŽOK pri základných potravinách v obchodných reťazcoch. Tento návrh sme predkladali do NR SR už pred rokom. Teraz ho na rokovanie parlamentu predkladáme znovu. Treba ho prijať!

2️⃣ Rozhodne treba pristúpiť aj k ⬇️ ZNÍŽENIU DPH na základné potraviny na najnižšiu možnú úroveň 5 %. Aj toto riešenie predkladáme do parlamentu.

3️⃣ Štát musí PODPORIŤ🇸🇰 SLOVENSKÝCH POĽNOHOSPODÁROV A POTRAVINÁROV. Garantovať im nízke ceny energií a prispieť na investíciu a modernizáciu. Aby sa zvýšila ich konkurencieschopnosť a aby boli kvalitné slovenské 🍞 potraviny lacnejšie a bolo ich na Vašich stoloch viac.

4️⃣ Opäť musíme umožniť legálny DOMÁCI CHOV. Aby si každý, kto má záujem, mohol doma legálne dochovať zdravú hydinu či vyprodukovať vlastné vajíčka a 🍗 mäso. Aj tento návrh predkladáme na rokovanie parlamentu.

Zdražovanie potravín sa dá obmedziť. Chce to len politickú vôľu zasiahnuť proti zahraničným reťazcom a podporiť slovenských potravinárov. V hnutí REPUBLIKA máme na to odvahu, aj riešenia ✅

https://fb.watch/jS9eSjtxmM/