Tomáš Špaček (REPUBLIKA): Za čo bojujeme?


Tomáš Špaček na svojom facebookovom profile uverejnil status, v ktorom pripomína, za aké ciele hnutie REPUBLIKA v politickom zápase bojuje:

“Ako tak čítam rôzne diskusie (hlavne na fb), tak si všímam, že mnohým ľuďom stále nie je jasné, o čo nám vo vakcinačnej hystérii, ktorá sa momentálne odohráva ide.

My nebojujeme proti COVID vakcínam a už vôbec nedehonestujeme ľudí, ktorí sa slobodne (ale aj neslobodne) dali zaočkovať. Je to ich rozhodnutie a plne to rešpektujeme.

Ako neočkovanému mi je úplne jedno, či je nejaká osoba zaočkovaná alebo nie. Vnímam ju úplne rovnako ako pred vypuknutím “pandémie”. Bolo by ideálne, ak by to aj opačná strana vnímala rovnako, čo sa žiaľ nedeje vždy.

Pri zdravých deťoch to je trocha iný prípad. V takých prípadoch si ťukám na čelo, ako mohli rodičia vystaviť svojho potomka zbytočnému riziku, hlavne keď sú dostupné informácie, že Covid vakcína je niekoľkonásobne nebezpečnejšia než prekonanie nákazy pri mladých ľuďoch.

O čo nám teda ide?

  • Požadujeme dobrovoľnosť. Skutočnú dobrovoľnosť. Nie tú, ktorú nám vláda ponúka.
  • Chceme, aby štát ponúkol ľuďom, ktorí o to majú úprimný záujem možnosť zaočkovať sa, a aby tých, ktorí o to neprejavia záujem nechal slobodne žiť.
  • Chceme, aby štát prestal s očkovaním nerizikových detí, pretože vieme, že riziko za tú zanedbateľnú úroveň ochrany určite nestojí. Nerobme už zo slovenských detí pokusné myši.
  • Žiadame prekopanie celej stratégie boja proti Covidu, zameraním sa na zlepšovanie imunity správnou životosprávou. Preferovanie zdravých potravín a dostatok pohybu by malo byť elementárnou zbraňou boja proti tejto nákaze. Imperfektnou vakcínou Covid neporazíme.”

Týmto statusom reaguje najmä na fámu, že hnutie REPUBLIKA bojuje proti vakcínam všeobecne. Hnutie REPUBLIKA taktiež nechce nikomu uprieť právo dať sa dobrovoľne zaočkovať proti akejkoľvek nákaze.