Tomáš Špaček (REPUBLIKA): Systém postavený na klamstvách sa pomaly rúca


Na úvod by sme radi upozornili, že status, z ktorého tento článok vychádza je na Facebooku v istej miere blokovaný a v čase publikovania tohto článku ho nie je možné zdieľať ako iné príspevky.

Tomáš Špaček z hnutia REPUBLIKA dňa 3.9.2021 na sociálnej sieti Facebook uverejnil ostrý status, v ktorom sa vyjadroval k viacerým problémom spojených s pandémiou koronavírusu SARS-Cov 2.

V statuse uvádza nasledovné:

“Je toho veľa čo by bolo potrebné zmieniť, ale skúsim to okresať na prehľadný status, v ktorom spomeniem informácie, o ktorých sa moc nehovorí, alebo aj keď sa hovorí, je nutné ich pripomínať.

Už začiatok tejto pandémie je sprevádzaný mnohými nejasnosťami: Máme tu vírus, ktorý sa koncom roka 2019 a začiatkom roka 2020 v Číne rýchlo šíril. Začal sa šíriť zrovna v meste, v ktorom je špičkové laboratórium zameriavajúce sa aj na koronavírusy. A aj keď celý svet vie, že čínskej propagande sa nedá veriť, aj tak Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) vydalo správu, kde tvrdilo, že riziko pre import tohto vírusu do EÚ je nízke (1).

Musíme zobrať do úvahy fakt, že ECDC disponuje lepšími informáciami než bežný človek a museli vedieť, že čínska vláda počet infikovaných úmyselne skresľuje pre svoj lepší obraz vo svete.

Spomínané vyjadrenie ECDC vydalo 17. januára. V tom čase už bol problém na Slovensku zohnať rúško alebo respirátor, pretože ľudia všetko vykúpili (2). Znamená to, že bežní ľudia vedia lepšie rozpoznať takéto riziko ako veľká európska inštitúcia, ktorá sa týmto zaoberá alebo išlo vtedy o úmyselné zavádzanie s cieľom – dostať čo najskôr vírus k európskemu obyvateľstvu? Áno, možno trocha konšpirujem, ale je to prinajmenšom čudné.

Už na jar roku 2020 sa našli prví vedci, ktorí otvorene hovorili o tom, že čínsky vírus je umelo vytvorený (3). Dokonca niektorí k tomu časom dodali, že vírus bol úmyselne skonštruovaný tak, aby na prvý pohľad pôsobil ako prirodzený vírus z netopiera (4).

Tieto tvrdenia boli rýchlo vo väčšine mainstreamových médií označované za hoaxy, dezinformácie a konšpirácie. Približne rok sa im darilo spolu s WHO (ktorá je významnou mierou financovaná práve Čínou) (5) bojovať proti nepohodlným tvrdeniam o pôvode Covidu.

Embargo na tieto informácie sa tento rok podarilo preraziť a médiá, ktoré sa na tejto špinavosti podieľali, začali svoje staršie články prepisovať – asi dúfali, že si nikto nič nevšimne, ale mali smolu a prevalilo sa to (6). Tieto praktiky treba pripomenúť každému, kto sa bude v diskusii dožadovať zdrojov iba z tzv. „relevantných“ médií. Len ešte dodám, že na tejto cenzúre sa podieľal aj Facebook, keď mazal všetky statusy, ktoré si dovolili spochybniť vtedy jedinú dovolenú pravdu (7).

Viem pochopiť, prečo veľkým médiám vyhovuje tento covidový stav, v ktorom sa svet stále nachádza. Väčšina veľkých médií patrí pod obrovské nadnárodné korporácie a tie počas Covidu zaznamenávajú spravidla rekordné zisky (8) na úkor malých a stredných podnikateľov.

Ale nerozumiem tomu, prečo im tak veľmi záležalo na tom, aby nikto neveril v inú verziu pôvodu Covidu. Hlavne v kontexte toho, že pri iných príležitostiach si západná tlač vždy rada kopne do čínskeho režimu, ale keď je na to skutočný dôvod, tak zrazu ťahajú za jeden povraz…

Ďalšia vec, ktorú považujem za potrebné zmieniť sú lieky proti Covidu. Ivermektín som riešil už dávnejšie a nemá zmysel to isté opakovať. Ale svet pozná aj nové vysokoúčinné lieky, ktoré dokážu efektívne zabrániť strednému a ťažkému priebehu nákazy. Vo forme tabliet poznáme Molnupiravir (9) a vo forme spreju existuje liek zvaný NONS (Nitric Oxide nasal spray) (10) – ten funguje ako prevencia pred vírusmi.

Oba lieky sú experimentálne, podobne ako vakcíny, s tým rozdielom, že u nich neboli doposiaľ nájdené žiadne významné nežiadúce účinky. Tak sa pýtam: Prečo sa o nich na Slovensku takmer nehovorí? Prečo slovenská vláda neinformuje občanov o tom, že by rokovala o nákupe týchto liekov?

Viacero štátov ich už má zakontrahované a nemám informáciu, že Slovenská republika by mala byť medzi nimi.

Dookola počúvame o miliónoch vakcín, ktoré máme na sklade a ďalších miliónoch, ktoré sme sa zaviazali kúpiť. Máme ich toľko, že s nimi nemáme čo robiť a sme svedkami nechutnej propagandy, ktorá vedome i podvedome nabáda mladých ľudí a deti dať sa zaočkovať vakcínou, ktorá ich možno pripraví o zdravie. Úplne zbytočne, keďže mnohí odborníci (napr. 11) a aj samotný vynálezca mRNA (viď. jeho Twitter profil) platformy tvrdí, že riziko pre mladých je zanedbateľné, kdežto vakcína im môže skôr uškodiť.

Pre deti trpiace nejakou komorbiditou, pri ktorej by infekcia Covidom mohla spôsobiť vážne komplikácie, je vakcína prospešnejšia, ale aj tu by bolo na mieste radikálne znížiť podanú dávku. Štvrtinová dávka by eventuálne mohla stačiť (12). Prečo sa o takom niečom ani len neuvažuje a každý bez ohľadu na jeho telesnú hmotnosť a vek dostáva tú istú dávku?

Na koronavírus nemáme vakcínu, ktorá by dokázala zastaviť jeho šírenie a teda každou zaočkovanou osobou narastá šanca pre vznik super-mutácií, ktoré budú proti vakcínam rezistentné. Touto formou vakcinácie sa logicky nedá vytvoriť kolektívna imunita a ľudstvo bude odkázané na nové a nové posilňovacie dávky (tzv. boostre). Z uvedených dôvodov by sa mal očkovať čo najmenší okruh ľudí, aby tí ktorí to skutočne potrebujú, boli chránení a zredukovalo sa na minimum riziko vzniku rezistentných mutácií (13).

Pýtam sa, prečo majú vládni politici takú potrebu vnucovať to očkovanie všetkým aj za cenu vyššie spomenutých negatív?”

Na záver autor statusu uvádza zdroje na svoje tvrdenia.