Tomáš Špaček (Republika): Nikto príčetný už Kollára voliť nebude


“Neviem si predstaviť tú ohromnú sumu peňazí, ktorú SME RODINA vytuneluje na tých nájomných bytoch, keďže sami dobre vedia, že tým ako hlasovali sa pravdepodobne nadobro odpísali a v budúcich voľbách ich už nikto nebude brať vážne.

Ako profesionálni populisti budú zase sľubovať aj nemožné, ale národ im to zráta. Aj tí, ktorí podporujú tento covidový zákon vidia, že SME RODINA je strana, ktorej vyhlásenia nemajú absolútne žiadnu váhu a kedykoľvek bez zaváhania podrazia svojich voličov.

My sme nemali najmenší problém prejsť do parlamentu cez dav protestujúcich, pretože tí vedia, že naše činy sú vždy konzistentné a nepodrážame vlastných občanov. Ale za celý víkend som nevidel prejsť cez ten dav takmer nikoho od Borisa Kollára. Ich jediným šťastím je podzemný tunel, ktorý spája kancelárie a parlament. Oni museli dopredu vedieť, že v konečnom dôsledku zahlasujú v neprospech neočkovaných, ale do poslednej chvíle sa snažili presadiť čo najlepšie podmienky pre ich zákon o nájomných bytoch a tak dávali ľuďom falošnú nádej.”

Na záver vyjadril autor znechutenie nad celou stranou: “Je mi neskutočne zle z celej tej mafiánskej strany, pre ktorú sú ľudia dôležití len pár mesiacov pred voľbami.”