Milan Mazurek (REPUBLIKA) reaguje na šokujúce vyjadrenie epidemiológa Rusnáka


Pred pár dňami na svojom facebookovom profile Trnavská univerzita v Trnave zverejnila priam až desivé vyjadrenie epidemiológa Martina Rusnáka k očkovaniu proti Covidu.

„Nezaočkovaní by nemali mať prístup na kontaktnú výučbu, rovnako ako nezaočkovaní učitelia by nemali kontaktne učiť. Keď nepomôže apel na ich svedomie, mohli by nasledovať sankcie. Však máme príklady zo zdravotníctva, keď nediskutujeme o povinnosti zdravotníkov byť zaočkovaní napríklad proti žltačke. Bude nevyhnutné rozšíriť zoznamy osôb, kde výkon určitej práce bude predpokladať zaočkovanie proti covid. Medzi nich by mali určite patriť učitelia a študenti. Čím skôr sa takéto opatrenie prijme, tým skôr ochránime seba, naše deti a celú spoločnosť. Kým sa tak prípadne stane, každý má možnosť správať sa zodpovedne dobrovoľne a myslieť na dôsledky. Pomôže tým nielen sebe, ale aj všetkým kontaktom,” píše epidemiológ profesor Martin Rusnák.

Následne sa k danej téme na svojom facebookovom profile vyjadril aj poslanec národnej rady Milan Mazurek (REPUBLIKA) : „Fyzický dôkaz skutočnosti, že vzdelanie neposkytuje záruku, že sa z vás nestane bezcitná kreatúra, vnucujúca svoje nacistické pohľady ostatným. Pozdravujem Martina Rusnáka, z ktorého by vedel byť dobrý riaditeľ koncentračného tábora.”

Univerzita sa vyjadrila, že príspevok autora nevyjadruje oficiálne stanovisko Trnavskej univerzity v Trnave. Môžeme však ostať len v domnienke z akého dôvodu univerzita zverejňuje takéto vyjadrenie ak sa s ním nestotožňuje.


29 117 thoughts on “Milan Mazurek (REPUBLIKA) reaguje na šokujúce vyjadrenie epidemiológa Rusnáka