Počet nakazených opäť rastie, ale štát nefunkčnú stratégiu nemení


Tomáš Špaček v novom statuse na Facebooku píše:

“Opäť sme každý deň bombardovaní správami o stovkách nakazených. K tomu sú nám prezentované čísla o počte hospitalizácií a nejaké úmrtia. Ale tieto údaje samé o sebe nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.

Sme strašení počtom hospitalizácií, ale už nám nepovedia, že koľko % z nich tam je skutočne kvôli Covidu. Správy z USA hovoria, že až 45% súčasných hospitalizácií s Covidom sú len mierne alebo asymptomatické priebehy ochorenia (1).

Pri počte mŕtvych je zas veľmi dôležité informovať, akými inými chorobami daný človek trpel. Napr. na Floride médiá prednedávnom strašili, že umrelo 17 detí, ale len máloktoré spomenuli, že zvyčajne išlo o deti s nadváhou, cukrovkou a inými problémami (2).

V dôsledku takýchto správ vystresovaní rodičia, ktorí popri všetkých svojich povinnostiach už nemajú čas a chuť zisťovať presné informácie, nechávajú očkovať svoje (zväčša) zdravé deti, pre ktoré je vakcína niekoľkonásobne väčším rizikom, než prekonanie Covidu (3). Spomínal som to minule, ale budem to spomínať stále, pretože ak by moje statusy dokázali odhovoriť od zaočkovania dieťaťa čo i len jedného rodiča, tak moje úsilie malo zmysel.

Čísla nakazených každopádne rastú a celé Slovensko sa má spoliehať na hlúpy Covid semafor, ktorého pravidlá poznajú snáď len jeho tvorcovia, pretože drvivú väčšinu populácie pochopiteľne nezaujíma.

Pred dvoma týždňami som spomínal, že svet už pozná aj iné zbrane, než len vakcínu. Máme tabletky, ktoré účinne bojujú s Covidom a niektoré štáty zavádzajú aj vysokoúčinný sprej, ktorý ničí vírusy (Izrael, Nový Zéland…) Taktiež začína byť v niektorých štátoch populárna liečba monoklonálnymi protilátkami (4). Naše ministerstvo zdravotníctva však stále vnucuje ľudom len vakcínu, hoci približne polovica národa ju odmieta.

Aspoň že tu máme toľko zatracovaný Ivermektín (IVM) , ktorého účinnosť potvrdzuje množstvo štúdií. Tu spomeniem, že sa proti jeho použitiu postavila firma Merck, ktorá s týmto liekom pôvodne prišla na trh. Pre doplnenie kontextu uvediem, že Merck nemá dnes z predaja IVM žiadne provízie a sama vyrába liek zvaný Molnupiravir, pre ktorý je IVM konkurenciou.

Veď v poriadku, ak nám vláda zabezpečí Molnupiravir, ktorý podľa klinických štúdií vykazuje skvelé výsledky, tak môžeme na celú liečbu s IVM zabudnúť. Ale do tej doby tu moc na výber nemáme…

Pre menej rozvinuté formy vedomia, ktoré ma budú chcieť označovať za antivaxera, pripomínam, že pod pojmom vakcína myslím len tie, ktoré sú určené na boj s Covidom.

Na záver ešte taká pikoška – Izraelský minister zdravotníctva nechtiac verejne priznal, že COVID pasy  nemajú medicínsky základ, ale je to len nástroj ako ľudí donútiť k očkovaniu (5).”

K statusu uvádza nasledovné zdroje:
(1) – odkaz tu
(2) – odkaz tu
(3) – odkaz tu
(4) – odkaz tu
(5) – odkaz tu