Milan Mazurek (REPUBLIKA): Šialené experimenty EÚ spôsobia chudobu a svet nezachránia


Sulíkovi som včera v parlamente vyčítal aj servilný prístup vlády a ministerstva hospodárstva k šialeným pravidlám prichádzajúcim z EÚ, skryté pod celkovú agendu, zvanú Green deal.

„Emisné povolenky s raketovo rastúcimi cenami, nepremyslené zatváranie jadrových a uhoľných elektrárni len s vierou v “zelené” technológie, nereálne ciele pre znižovanie emisií CO2, postupný zákaz výroby áut so spaľovacími motormi atď…

To všetko spôsobuje už dnes extrémne zdražovanie cien energií, ktoré sa následne pretavia do cien všetkého. Ľudia tak budú čoraz rýchlejšie chudobnieť a ich majetok bude končiť v rukách bánk.

Sulík sám priznal, že s týmito ideologickými experimentmi nesúhlasí. Jeho nesúhlas je však zbytočný, ak ostáva v rovine rečí a neprejavuje sa konkrétnymi rozhodnutiami. Takto na plnej čiare zlyhal.

Vedci, ktorí polemizujú o možnosti ľudského dopadu na zmenu klímy sú cenzurovaní, iný názor sa nepripúšťa a Čína alebo India, ako najväčší znečisťovatelia si s týmito európskymi nezmyslami hlavu nelámu. Sami si tak pílime konár pod nohami,” píše poslanec NR SR Milan Mazurek.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.